Po co w poniedziałek rano padał deszcz

czyli „przypadkowe spotkanie” z Yvonem Chouinardem, właścicielem firmy PATAGONIA.

Rzecz działa się blisko 2 lata temu, 20 czerwca 2011.

W jednej z warszawskich kawiarni miałam wtedy spotkanie w sprawie Toastmasters- przekazywałam mojemu następcy tajniki bycia Vice Prezesem ds. Edukacji w Top Careers Toastmasters Club

Weszłam do Charlotte przy Placu Zbawiciela i od razu zauważyłam rezerwacje na 3 połączonych ze sobą stolikach obok naszego. Najpierw przyszło kilka młodych osób. Potem pojawiło się 2 dojrzałych panów i On. Towarzyszyło im kilkoro młodych ludzi. Pytałam siebie: co Ci młodzi ludzie robią z tym dziadkiem??? Wyglądał na przeciętnego emeryta, ale pojawiła się kamera i jakieś aparaty foto.

Zajęta swoim sprawami nie słyszałam, o czym rozmawiają. Skończyłam spotkanie, za oknem zbierało się na kolejną falę ulewy a ja chciałam wyschnąć po porannej przejażdżce rowerem, wiec postanowiłam zostać. Otworzyłam laptopa i zajęłam się pracą.

Po chwili ktoś z Harvard Business Review podszedł do mnie i zapytał o wywiad, za moment ktoś z Forbes i ktoś jeszcze w miedzy-czasie. Brano mnie za organizatorkę wydarzenia. Nie wytrzymałam, odważyłam się i zapytałam dziewczynę, która wyglądała na sprawczynię zamieszania: kto to jest?

Nie odpowiedziała wprost. Powiedziała 3 fakty:

  1. jest zaangażowany w prace organizacji, której setki firm przekazują 1% swoich obrotów na ochronę przyrody,
  2. dziś o 18.00 będzie miał wykład w Audytorium Maksimum UW
  3. o 21.00 będzie na projekcji filmu o sobie.

Po tej krótkiej wzmiance już wiedziałam, że oto spotykam kolejnego niezwykłego człowieka w moim życiu, dzięki 3 wskazówkom namierzyłam go w google: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/patronaty-forbesa/pan-patagonii-w-polsce,15886,1

Po chwili już witałam się z Panem Yvon i gratulowałam mu biznesowego sukcesu i życiowej postawy:

Oto on: http://en.wikipedia.org/wiki/Yvon_Chouinard

Na spotkanie na UW nie mogłam pójść, ale wieczorem poszłam spotkać go jeszcze raz i obejrzałam http://www.filmweb.pl/film/180+stopni+na+południe-2009-520833/descs

Film daje do myślenia…miałam łzy w oczach, jak po północy wychodziłam z barki, gdzie był pokaz przedpremierowy. Koniecznie go obejrz!

Zanim wyszłam, zapoznałam się z wydawcą książki i filmu, organizatorami przyjazdu Yvona Chouinarda. Umówiliśmy się, kiedy ich odwiedzę, żeby kupić książkę „DAJCIE IM POPŁYWAĆ Historia przedsiębiorcy mimo woli”i film, jak tylko będą w sprzedaży.

Po kilku dniach pojawiłam się w wydawnictwie Mayfly. I okazało się, że książki jeszcze nie dojechały. Zasmucona pani, ta sama, którą zagadnęłam w Charlotte, chcąc mnie chyba pocieszyć powiedziała, że została im jedna książka, której nie chciał pracownik, z autografem autora. Wow, ale gratka! Oczywiście, że ją kupiłam! 😉

Pochłonęłam ją w krótkim czasie. Oglądałam czarowne zdjęcia i rozkładane na 3 części wkładki ze zdjęciami. I podziwiałam tego człowieka za to, czego dokonał żyjąc swoją pasją. Polecam jej lekturę wszystkim pasjonatom, którzy chcą na końcu listy swoich pasji kiedyś, tak jak Yvon Chouinard, napisać: biznesmen. Przeczytaj ją również, jeśli masz już własną firmę albo chcesz ją założyć. Poznasz z niej wrażliwego człowieka, zatroskanego o Ziemię i praktykującego ekologię w biznesie. Jego sposób myślenia i działania oraz dobór ludzi do zespołu powoduje, że nawet w czasach kryzysu Patagonia notuje wzrosty obrotów ponad 25%! Jest na kim się wzorować!

Yvon Chouinard – Pan Patagonii

I będziesz wiedział, ile butelek PET potrzeba, żeby zrobić nowy polar 😉

Ta historia pokazała mi kolejny raz, że milionerzy są wśród nas, na wyciągniecie ręki. I że realizując swoją pasję można nim zostać nawet nie mając takiego celu!

Charlotte to modna knajpka a tylko jeden Pan zapytał mnie, bo widział, że zapoznałam się z Panem Yvonem Chouinardem: kim jest ten Pan?

Poznałam dzięki temu historię „Biznesmena mimo woli” 🙂 http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/strategie/biznesmen-mimo-woli,18217,3 i wiem, na kim mogę się wzorować!

I wszystko dlatego, że w poniedziałek rano padał deszcz! 😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Przypadkowe spotkanie", Historia niesamowitej osoby i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*